Özel Atagöz Tıp Merkezi
  1. Türkçe
İletişim
Özel Atagöz Tıp Merkezi

Femto Lazerli Katarakt Ameliyatı

Femto Lazerli Katarakt Ameliyatı

Femto Lazerli Katarakt Ameliyatı İzmir

Ata Sağlık Hastanesi ve Atagöz Göz Hastalıkları Merkezi kurucu ortağı, Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu. “Catalys Femto Lazer Katarakt Cerrahisi” yöntemi ile artık %100 tam bıçaksız katarakt cerrahisinin yapılabildiğini vurguladı.

Halk arasında “Robotik Lazer Cerrahisi” olarak da adlandırılan sistemin yüksek başarı oranlarına sahip olduğunu dile getiren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu yeni ve en güvenli sistem olan “Catalys” Femto Lazer Katarakt Cerrahisi dediğimiz tam bıçaksız ameliyat yöntemini kullandıklarını sözlerine ekledi ve şöyle devam etti: Buna halk arasında robotik cerrahi ya da bıçaksız cerrahi de denilmektedir.

Aslında bugüne kadar bıçaksız ameliyat denildiğinde fako ameliyatları kastediliyordu. Fakat sonuçta mutlaka göze girişler elmas bıçakla ya da özel birtakım enstrümanlarla yapılmaktaydı. Artık son teknoloji “Catalys” Femto Lazer Katarakt Cerrahisi cihazı ile tam bıçaksız ameliyatlar yapabilmekteyiz. Bu sistemde göz girişlerinin yapılması, ameliyatın ön aşaması olan kapsül açıklığının hazırlanması ve kataraktın parçalara ayrılması lazer ile yapılmaktadır.

Femto Lazerli Katarakt Ameliyatı Hata Payını Ortadan Kaldırıyor!

Tek ameliyat ile hem kataraktın alındığını hem astigmat dahil diğer göz bozukluklarının da sıfırlanabildiğine dikkat çeken Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu, “Bu yöntem hata payını ortadan kaldırdığı için çok minimum komplikasyon oranlarına sahip. Bu yüzden çok güvenilir. Kişiye bağlı hataları da ortadan kaldıran çok mükemmel bir sistem. “Catalys” ile yaptığımız ameliyatlarda göz için dokuların bütünlüğü yüksek oranda sağlandığı için özelikle yakın görme problemi olan hastalarda uygun göz içi mercek seçimi ile hastaların güvenli bir şekilde gözlüklerinden kurtulmalarını da sağlayabiliyoruz.

“Catalys” Femto Lazer dediğimiz bu yeni sistemle astigmatı olan hastaları, korneada lazer ile bölgesel çizgiler oluşturup korneanın şeklini normal eğimine yaklaştırarak astigmattan da kurtarabiliyoruz.

Katarktlı hastada hem kataraktı temizliyor, hem de uygun Akıllı (Smart Mercek) Göz İçi Merceği ile hipermetropi, miyopi, presbiyopi (yakını görme sorunu) ve astigmatı da sıfırlayabiliyoruz. Bu işlemlerde göz içi kapsül dokusunun bütünlüğünün korunması hem cerrahın deneyimi ile hem de Femto Lazer işleminin güvenliği ile hızlı ve kolayca sağlanmakta, böylece kişinin hem uzak, hem yakın, hem de orta mesafeyi çok daha rahat görmesini mümkün olmaktadır.

Catalys Femto Lazer ile ameliyat konforu artıyor...

Bu sistemde ameliyatın en erken aşamaları ve kataraktın parçalara ayrılması göze girilmeden yapıldığı için, cerrah ayrıca kataraktı parçalamak için fazla fako enerjisi harcamadığından özellikle sert kataraktlarda hem ameliyat hem de ameliyat sonrası hasta konforunu arttırmakta iyileşme süresi kısalmaktadır. Bu sayede ameliyat sırasında göz içerisinde geçirilen süre de kısalmaktadır. Olası komplikasyonların en sık olduğu kapsülün hazırlanması ve lensin parçalanarak aspire edilmesi aşamaları Femto Lazer ile daha güvenlidir. Bu sayede ameliyatların en zor aşamaları hızlı ve kolayca geçilmektedir.

Catalys hata payını ortadan kaldıran, minimum komplikasyon oranlarına sahip, kişiye bağlı hataları elimine eden çok mükemmel ve güvenilir bir sistemdir.

Sert katarakt ve akıllı mercek ameliyatları için Femto Lazer tercih oranı giderek artmakta...

Sert ve yapısı iyice bozulmuş ileri dönem kataraktlarında ameliyatın erken dönem işlemi olan ön kapsülün hazırlanması, sertleşen kataraktın parçalanması en önemli aşamalardır. İşte bu aşamalar cerraha bırakmadan Femto Lazer ile kolayca yapılabilmekte ve cerrah deneyimi ile güvenli bir şekilde operasyonunu tamamlamaktadır. Çünkü ameliyat sonrası süreçte hastaların mutluluğu göz içi dokuların bütünlüğünü koruduğu kusursuz işlemlerde üst seviyede olmaktadır.

Aynı şekilde uzak yakını gören akıllı mercek ve astigmatlı özel mercek ameliyatlarında da cerrahi deneyimin yanında Femto Lazer ile daha kolay ve güvenle hazırlanmış işlemlerin önemi büyüktür. Çünkü vakaların zorluğu ve göz için kapsül dokusunun yapısının bozulduğu durumlarda bu tip mercekleri kullanabilmek imkansız hale gelebilmektedir. O nedenle özellikle refraktif dediğimiz akıllı mercek operasyonlarında göz lensinin içinde bulunduğu kapsül dokusunun korunması aşırı önem kazanmaktadır. Bu da cerrahın deneyiminin yanında Femto Lazer ile çok daha kolay olabilmektedir.

Katarakt ameliyatlarında en güvenilir yöntemi yakalamak için teknoloji hızla gelişiyor. Biz de teknolojiyi yakından takip ediyoruz ve en güvenli yöntemi kendi bünyemizde hastalarımıza uygulamak için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11.08.2023
Kurumsal
Editör
Özel Atagöz Tıp Merkezi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
İletişim ve Bilgi Formu
Göz Hastalıkları ve Kulak Burun Boğaz ile ilgili soru ve danışma formu.

* Tüm form alanlarını lütfen eksiksiz doldurunuz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kurumsal Kurumsalİletişim İletişim Whatsapp
KurumsalÖzel Atagöz Tıp Merkezi
+90232 435 3535
+90232 446 1516
+90555 860 8215
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat