• Çalışma Saatlerimiz: Pzrts - Cuma 09:00-18:00 Cmts 09:00-13:00/Pazar KAPALI

Catalys Femto Laser Katarakt Cerrahisi

project-03

Catalys

Ata Sağlık Hastanesi ve Atagöz Göz Hastalıkları Merkezi kurucu ortağı, Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu. “Catalys Femto Laser Katarakt Cerrahisi”  yöntemi ile artık % 100 tam bıçaksız katarakt cerrahisinin yapılabildiğini  vurguladı.

Halk arasında “Robotik Laser Cerrahisi” olarak da adlandırılan sistemin yüksek başarı oranlarına sahip olduğunu ve kendi aileleri için de tercih ettikleri bir sistem olduğunu dile getiren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu “Biz en son ve en güvenli sistem olan Catalys Femto Laser Katarakt Cerrahisi dediğimiz  tam bıçaksız ameliyat yöntemini kullanıyoruz. Buna halk arasında robotik cerrahi ya da bıçaksız cerrahi de denilmektedir. Aslında bugüne kadar kullanılan sistemlerde bıçaksız ameliyatlar denildiğinde, fako ameliyatları bıçaksız olarak yapılıyor deniliyordu. Fakat sonuçta mutlaka göze girişler elmas bıçakla ya da özel bir takım enstrümanlarla yapılmaktaydı. Şimdi ise artık son teknoloji Catalys Femto Laser Katarakt Cerrahisi cihazı ile tam bıçaksız ameliyatlar yapabilmekteyiz. Bu sistemde göze girişlerle kataraktın alınması için ön aşama olan kapsülün açılmasının da lazer ile yapıldığı, hatta kataraktın yani doğal yapısını kaybeden, puslanan göz içi merceğinin fragmantasyon dediğimiz bölünüp parçalanmasında da tam olarak laserin kullanıldığı bir yöntemden bahsediyoruz” dedi.

Hata payını ortadan kaldırıyor!

Tek ameliyat ile hem kataraktın alındığını hem diğer göz bozukluklarının ve  astigmatın da sıfırlanabildiğine dikkat çeken Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu, “Bu yöntem hata payını da ortadan kaldırdığı için çok minimum komplikasyon oranlarına sahip. Bu yüzden çok güvenilir. Kişiye bağlı hataları da ortadan kaldıran çok mükemmel bir sistem. Biz  Catalys ile yaptığımız ameliyatlarda özelikle yakın görme problemi olan hastalarda uygun göz içi mercek seçimi ile hastaların güvenli bir şekilde gözlüklerinden kurtulmalarını da sağlayabiliyoruz.

“Catalys Femto Laser  dediğimiz bu yeni sistemle astigmatı olanların kornealarında özel lazer sistemi ile segmenter  çizgiler oluşturup korneanın şeklini normal kurvatürüne yaklaştırarak astigmattan da kurtarabiliyoruz. Ameliyat anında hem kataraktı temizliyoruz, hem de o göze uygun Akıllı (Smart Mercek) Göz İçi Merceği ile hipermetropi, miyopi, presbiyopi ve astigmatı da sıfırlayabiliyoruz. Böylece kişinin hem uzak, hem yakın, hem de orta mesafeyi çok daha rahat görmesini sağlayabiliyoruz. Akıllı lenslerin göz içine uygun olup olmadığını ancak total olarak gözü önden arkaya kadar göz tomografisi ve değişik sistemlerle araştırarak ortaya koyabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Destek Hattı

0 (555) 860 82 15
tr_TR